Operátor ICT se představí i na druhém ročníku pražském veletrhu čisté mobility e-SALON

Dec 13, 2019

-

Tiskové zprávy

I na druhém ročníku pražského veletrhu čisté mobility e-SALON představí společnost Operátor ICT inovativní projekty týkající se nejen elektromobility v hlavním městě. Návštěvníci e-SALONu budou moci od 14. do 17. listopadu navštívit expozici hlavního města Prahy, jíž budou projekty Smart Prague součástí.

I na druhém ročníku pražského veletrhu čisté mobility e-SALON představí společnost Operátor ICT inovativní projekty týkající se nejen elektromobility v hlavním městě. Návštěvníci e-SALONu budou moci od 14. do 17. listopadu navštívit expozici hlavního města Prahy, jíž budou projekty Smart Prague součástí.

Nejnovější modely elektrických aut, nabíjecí stanice, energeticky úsporná řešení pro města a mnoho dalších novinek ze světa elektromobility a smart city představí druhý ročník veletrhu e-SALON, který se koná od 14. do 17. listopadu 2019 v prostorách PVA EXPO Praha v Letňanech. Mezi partnery akce je také městská společnost Operátor ICT, která v metropoli zavádí inovace v mnoha oblastech včetně mobility.

Právě podpora elektromobility je jedním z pilířů koncepce Smart Prague 2030, jejímž cílem je učinit dopravu v našem hlavním městě čistou, sdílenou, inteligentní a samořídící. V současné době je v Praze registrováno zhruba tisíc elektromobilů a podle predikcí bude jejich počet v příštích letech strmě narůstat. Návštěvníci e-SALONU se budou v exkluzivní národní premiéře moci seznámit s novými elektrickými modely automobilů od předních světových výrobců či se také dozvědět o novinkách ze světa letectví.

Městská společnost Operátor ICT bude součástí expozice hlavního města Prahy, která se bude věnovat právě elektromobilitě v české metropoli a představí i využití dat, která město každodenně vytváří. „Diskuze o podpoře jak osobní, tak i veřejné elektromobility jsou se zástupci městských organizací a magistrátu v plném proudu, stejně tak jako debaty o výstavbě páteřní sítě nabíjecí infrastruktury v hlavním městě. Všem návštěvníkům pražské expozice chceme představit projekty týkající se nejen elektromobility a jsem proto velice rád, že se na našem pražském stánku objeví exponáty spousty městských společností, které se rozvoji udržitelné dopravy v hlavním městě věnují,dodává k expozici hlavního města Prahy Michal Fišer, generální ředitel společnosti Operátor ICT.  

Expozice hlavního města Prahy na veletrhu e-SALON návštěvníky provede pomyslnou pražskou ulicí 21. století, která kombinuje udržitelné dopravní prostředky poháněné elektřinou. Návštěvníci se rovněž dozvědí, odkud pochází elektrický proud roztáčející kola metra, vlaků, tramvají, elektrobusů, elektromobilů, elektrických kol a e-koloběžek. A budou moci zjistit, jak si vede česká metropole ve srovnání s dalšími světovými městy. V pražské expozici se kromě společnosti Operátor ICT představí také Pražské služby, Pražská plynárenská, Technologie hlavního města Prahy, Pražská energetika a projekt Čistou stopou.

Návštěvníci se budou moci také dozvědět podrobnosti o provozu a nových funkcích regionálního systému pro veřejnou dopravu v Praze a Středočeském kraji nazvaném PID Lítačka či městské mobilní aplikace Moje Praha.

Držitelé dopravní karty Lítačka mají navíc slevu 25 % na základní vstupné