Zlepšovat život v Praze pomocí inovací chce téměř padesátka týmů Nakopni Prahu 2024 postupuje do další fáze

18. 3. 2024

-

Tiskové zprávy

Pražský inovační maraton Nakopni Prahu zaujal více než 132 inovativních kreativců, kteří se do něj přihlásili se svými nápady na zlepšení života v české metropoli. Skoro padesátka týmů přichází s inovativními projekty v celkem pěti výzvách. Vybrané týmy se potkají společně s mentory a partnery akce na úvodní akci Nakopni Prahu 2024, která proběhne v pražském CAMPu již 21. března 2024.

“Jsem nesmírně rád, že se nám do 5. ročníku inovačního maratonu podařilo v takové míře zapojit veřejnost. Mezi téměř padesátkou týmů evidujeme rozmanité inovativní nápady pro Prahu, které přišly od soutěžících napříč generacemi. Oceňuji aktivní přístup všech týmů, které svůj nápad poslaly a chtějí tak přispět k rozvoji našeho města,” hodnotí po ukončení registrací do dalšího ročníku Nakopni Prahu radní pro ICT, Smart City, vědu, výzkum a inovace Daniel Mazur

Projektové nápady, se kterými se týmy hlásily, spadají do jedné z pěti výzev, které představují konkrétní oblasti na zlepšení života Pražanů. V letošním roce jsme pro Nakopni Prahu definovali pět výzev: životní prostředí a nakládání s energiemi; inovace a kultura; data, umělá inteligence a digitalizace; mobilita budoucnosti a město pro lidi. 

“Inovace a inovativní myšlení jsou oblasti, kterým se v OICT každodenně věnujeme. Zapojení veřejnosti vnímám jako klíčový předpoklad k tomu, aby se inovace staly běžnou součástí života Pražanů. Více jak čtyřměsíční účastí v Nakopni Prahu navíc týmy lépe poznají, jak funguje město a jaké jsou konkrétní příležitosti a výzvy zavádění nových projektů na úrovni Prahy,” dodává Benedikt Kotmel, generální ředitel městské společnosti OICT, která společně s Prahou inovační maraton Nakopni Prahu organizuje.   

Po úvodní akci 21. března 2024 týmy čekají odborné přednášky, workshopy a individualizovaný mentoring, to vše s účelem dostat se od nápadu k jeho realizaci. Odborná porota během jara vybere deset nejlepších týmů, které následně postoupí do finále Nakopni Prahu. To proběhne 19. června 2024. Tři nejlepší z nich poté získají finanční odměnu na další rozvoj projektu a zároveň získají odbornou projektovou podporu od celého města. 

 Více informací o #NakopniPrahu2024 najdete na stránkách nakopniprahu.cz či sociálních sítích tohoto Pražského inovačního maratonu.  

  

Kontakt pro média  

Vladimír Antonin Bláha  

tiskový mluvčí OICT 

blaha.vladimir@operatorict.cz  

+420 607 531 747  

 

Kontakt na organizátory Nakopni Prahu  

Eliška Radinová 

projektová manažerka 

radinova.eliska@operatorict.cz 

+420 722 541 626