Registrace do 5. ročníku Pražského inovačního maratonu #NakopniPrahu2024 jsou spuštěny. Kreativní mozky z celé Prahy se mohou zapojit do inovativního rozvoje české metropole.

10. 1. 2024

-

Tiskové zprávy

Registrace do již 5. ročníku Pražského inovačního maratonu Nakopni Prahu, jehož cílem je nakopnout inovační kulturu v Praze, jsou ode dneška otevřeny. Letošní ročník pro Magistrát hlavního města Prahy kompletně organizuje jeho městská společnost Operátor ICT (OICT). Hlavním cílem Nakopni Prahu je podporovat především mladé inovátory, studenty středních a vysokých škol a kreativní občany a uvést v život projekty, které pomohou inovovat Prahu. Hlásit se mohou dvou až čtyřčlenné týmy.

“Jsem rád, že se nám v Praze podařilo vytvořit platformu, prostřednictvím které se mohou aktivní občané zapojit do zlepšování života v hlavním městě. Soutěžní týmy během Nakopni Prahu budou nejen prezentovat inovativní nápady, ale také získají cenné rady od zkušených mentorů, podporu od města, a nakonec možnost ty nejlepší a nejrealističtější nápady opravdu uskutečnit. Za čtyři uplynulé ročníky soutěžní týmy přišly s více než dvěma stovkami inovativních projektů,” dodává k dalšímu ročníku Nakopni Prahu Daniel Mazur, radní hlavního města Prahy odpovědný za oblast ICT, Smart Cities, vědy, výzkumu a inovací.  

 

Do inovačního maratonu #NakopniPrahu2024 se mohou zaregistrovat týmy o 2-4 lidech s nápadem a touhou aktivně se zapojit do veřejného života. Registrace jsou otevřeny do 7. března 2024 na webových stránkách nakopniprahu.cz.  

 

“Projektové nápady, se kterými se týmy budou hlásit, by měly zapadnout do jedné z výzev, které představují konkrétní oblasti na zlepšení života Pražanů. V letošním roce jsme definovali pro Nakopni Prahu pět výzev: životní prostředí a nakládání s energiemi; inovace a kultura; data, umělá inteligence a digitalizace; mobilita budoucnosti a v neposlední řadě oblast, kterou jsme pojmenovali: město pro lidi,” vyjmenovává jednotlivé výzvy Iva Seigertschmidová, ředitelka Úseku financí, služeb a rozvoje obchodu městské společnosti OICT, která #NakopniPrahu2024 pro hlavní město organizuje.  

 

Pražský inovační maraton je otevřený každému včetně firem, které mají zájem rozvíjet své produkty či služby. Klíčové je, aby projekt, který budou během soutěže dál rozvíjet, přinášel prokazatelný přínos pro hlavní město Praha a jeho obyvatele.  

 

“Účastí v Nakopni Prahu se našemu startupu Waste Digital podařilo navázat cenné kontakty, především s odborníky z OICT a pražského magistrátu, kteří nám pomohli projekt OCCO nasměrovat tak, aby zohledňoval výzvy, kterým hlavní město čelí, a měl pro Prahu co největší přínos. Nakopni Prahu tak jednoznačně projekt nakoplo do současné fáze, v které se ho snažíme dotáhnout do hotového produktu," popisuje konkrétní přínosy účasti v loňském ročníku Nakopni Prahu Kryštof Novák, který se svým týmem představil projekt sledující a vyhodnocující čistotu stanovišť na tříděný odpad v Praze.  

 

Úvodní akce se uskuteční 21. března 2024 v pražském CAMPu a budou na ni pozvány soutěžní týmy letošního ročníku. Na akci se soutěžící seznámí s mentory a partnery #NakopniPrahu2024, kteří je budou během celého inovačního maratonu provázet.  

Tři nejlepší týmy získají projektovou podporu od projektových manažerů OICT, kteří jim pomohou jejich nápady zrealizovat. Vedlejším přínosem je finanční odměna pro finalisty a vítěze.    

 

Více informací o #NakopniPrahu2024 najdete na stránkách nakopniprahu.cz či sociálních sítích tohoto Pražského inovačního maratonu.  


Kontakt pro média:

Vladimír Antonin Bláha

Oddělení komunikace a marketingu OICT

tel.: 607 531 747

e-mail: blaha.vladimir@operatorict.cz


Kontakt na organizátory Nakopni Prahu: 

Eliška Radinová 

Projektová manažerka 

radinova.eliska@operatorict.cz 

+420 722 541 626