Plánovač tras nové generace – Praha hledá testery

15. 2. 2023

-

Tiskové zprávy

Městská společnost Operátor ICT (OICT) rozšiřuje aplikaci PID Lítačka o další funkcionalitu. V pilotním provozu ve spolupráci s MHMP, ROPID, IDSK a společně s dalšími soukromými poskytovateli služeb mobility (bikesharing, carsharing, taxislužby ad.) představí novou funkci intermodálního plánovače trasy.

Městská společnost Operátor ICT (OICT) rozšiřuje aplikaci PID Lítačka o další funkcionalitu. V pilotním provozu ve spolupráci s MHMP, ROPID, IDSK a společně s dalšími soukromými poskytovateli služeb mobility (bikesharing, carsharing, taxislužby ad.) představí novou funkci intermodálního plánovače trasy, kterou mají nyní příležitost otestovat uživatelé PID Lítačky přímo v aplikaci, a to po přihlášení  do registračního formuláře.

Nová generace systému vyhledávání spojení umožňuje kombinovat MHD a s dalšími druhy dopravních prostředků, jako jsou nejen kola, auta, skútry, ale také taxi, spolu s pěším přesunem či nalezení nejvhodnějšího místa pro zaparkování vašeho vozidla. Stačí si jen zvolit svou preferenci a zadat parametry. Revoluční projekt, který kombinuje zmíněné dopravní módy prochází v tuto chvíli etapou testování. Zapojit se do testování může každý, kdo se přihlásí do registračního formuláře. Na základě této registrace mu bude zpřístupněna nová verze aplikace PID Lítačka, která nabízí zmíněnou funkcionalitu vyhledávání dopravní trasy za použití více dopravních prostředků. Funkcionalita je dostupná pro obyvatele a návštěvníky hlavního města s návazností na Středočeský kraj, tedy území obsluhované spoji Pražské integrované dopravy. Záměrem je pomocí tohoto produktu podpořit zájem veřejnosti o udržitelné formy dopravy a pomoci optimalizaci přepravních výkonů směrem k nižší časové náročnosti přepravy a zejména k šetrným formám dopravy. Realizace tohoto projektu tak přispěje k plynulosti dopravy a snížení environmentální zátěže způsobené automobilovou dopravou na území hl. m. Prahy.

„Všichni, kteří otestují novou funkci intermodálního plánovače tras v aplikaci PID Lítačka, pomohou Pražanům ulehčit a lépe naplánovat pohyb po městě. A to díky digitálnímu plánovači cesty přímo v mobilu, který budou mít denně jednoduše po ruce. Kombinovat budou moci různé možnosti dopravy, od cesty MHD, vlakem až po přirozenou chůzi. Do budoucna tak Pražané ušetří svůj čas během cesty městem,“ říká Zdeněk Hřib, první náměstek primátora pro dopravu.

S testováním začínáme u platformy Android. Odkaz a QR kód k registračnímu formuláři pro testery:

https://bit.ly/litacka_test