Hlasujte pro aplikaci PID Lítačka v anketě Křišťálová Lupa 2023

12. 10. 2023

-

Tiskové zprávy

Mobilní aplikace PID Lítačka se probojovala do finále ankety Křišťálová Lupa 2023 - Cena českého Internetu. Oficiální dopravně odbavovací aplikace pro Prahu a Středočeský kraj byla nominována v kategorii Nástroje a služby. Hlasovat pro PID Lítačku můžete do 1. listopadu 2023.

“Aplikace PID Lítačka může být jednoznačně důkazem úspěšné městské aplikace, která je nejen Pražany denně využívána pro cesty veřejnou dopravou. O oblibě mezi cestujícími svědčí i to, že má více než 1,2 milionu aktivních uživatelů. Tuto oficiální dopravně odbavovací aplikaci navíc neustále posouváme dál. Od nového roku se uživatelé aplikace mohou těšit na spuštění takzvaného intermodálního plánovače tras, jehož prostřednictvím bude možné najít nejoptimálnější trasu pomocí kombinace různých dopravních módů včetně parkovišť a pěší přepravy,” doplňuje k mobilní aplikaci PID Lítačka Zdeněk Hřib, 1. náměstek primátora odpovědný za oblast dopravy.  

Anketa Křišťálová Lupa – Cena českého Internetu ocení nejoblíbenější a nejzajímavější projekty a služby českého Internetu za rok 2023. 

Pro mobilní aplikaci PID Lítačka může internetová veřejnost hlasovat až do 1. listopadu 2023 na https://kristalova.lupa.cz/hlasovani/

“Podoba a rozsah funkcí aplikace se organicky vyvíjejí a zpětnou vazbu k nim může posílat každý uživatel. Vzhledem k jejich vysokému počtu je už teď zřejmé, že se aplikace povedla. Už nyní umí i bez registrace uživatele doporučit vhodnou jízdenku, kupovat je tzv. jedním kliknutím, nebo hledat parkování v placených zónách. Přesto má aplikace potenciál stát se ještě lepší a intermodální plánovač tras bude další skvělá novinka šetřící čas cestujících,” dodává radní pro oblast ICT, Smart Cities, vědu a výzkum Daniel Mazur. 

Mobilní aplikace PID Lítačka je od svého spuštění v srpnu 2018 kompletním průvodcem dopravou v české metropoli a Středočeském kraji. Umožňuje vyhledat aktuální dopravní spojení dle polohy, zároveň doporučuje i druh jízdenky, který pro zvolenou cestu uživatel potřebuje, a je možné si do ní uložit platební kartu a kupovat tak jízdenky bezpečně, pohodlně a kdykoliv je třeba tzv. „na klik”. Všichni uživatelé aplikace si mohou zakoupit a následně nahrát dlouhodobý časový kupón do mobilního telefonu a při přepravní kontrole se prokazovat jen prostřednictvím obrazovky mobilu. Aplikaci je možné používat také bez registrace. Pomocí aplikace PID Lítačka je možné rovněž najít parkování v zónách placeného stání v Praze a jednoduše za něj zaplatit.  

“Nominace naší aplikace PID Lítačka do ankety Křišťálová Lupa 2023 nás velice těší a bereme ji jako potvrzení toho, že se ji snažíme rozvíjet správným směrem. Je to také důkaz její oblíbenosti mezi Pražany a obyvateli Středočeského kraje. Jen od ledna letošního roku bylo prostřednictvím aplikace odbaveno více než 6 milionů jízdenek, zakoupeno 832 000 dlouhodobých časových kupónů a vyhledáno přes 80 milionů spojení,” uvádí k nominaci do ankety Jan Znamenáček, generální ředitel a předseda představenstva pražské městské společnosti OICT, která aplikaci PID Lítačka provozuje a vyvíjí.   

 

Vyhlášení již 18. ročníku nejvýznamnější internetové ankety, kterou pořádá server o českém Internetu Lupa.cz., se uskuteční 23. listopadu 2023.  


Kontakt pro média:

Vladimír Antonin Bláha

Oddělení komunikace a marketingu OICT

tel.: 607 531 747

e-mail: blaha.vladimir@operatorict.cz