Cestující v PID se brzy dočkají komfortnějšího nákupu jízdenek

22. 9. 2017

-

Tiskové zprávy

Společnost Operátor ICT připravuje spuštění aplikace Lítačka, která nabídne občanům Prahy a Středočeského kraje zcela nové funkce. Bude to jeden z nejpraktičtějších a nejpříjemnějších způsobů nákupu jízdenky.

Společnost Operátor ICT připravuje spuštění aplikace Lítačka, která nabídne občanům Prahy a Středočeského kraje zcela nové funkce. Bude to jeden z nejpraktičtějších a nejpříjemnějších způsobů nákupu jízdenky.

Společnost Operátor ICT na podzim tohoto roku vysoutěží dodavatele na novou komplexní mobilní aplikaci Lítačka, která zcela změní dosavadní způsob nákupu a odbavení jízdného.Mezi hlavní novinky bude patřit:vyhledávání a nakupování v seznamu jednorázových jízdenek;spravování uživatelského účtu;přiřazování bankovních karet;zobrazení jízdenky v aplikaci a poskytnutí přehledu v historii nákupů.Cestující tedy bude moci nejen vyhledat trasu, ale i nakoupit jízdenku. Zároveň tato aplikace umožní jednorázové jízdenky odesílat do jiných mobilních zařízení. Tuto možnost ocení především rodiče, kteří tak budou moci odesílat jízdenky svým dětem. Platba za jízdenku bude probíhat výhradně pomocí platební karty. Aplikace bude fungovat v celém integrovaném systému, tedy jak v Praze, tak ve Středočeském kraji. V budoucnu pak aplikace bude sloužit i jako nosič dlouhodobého jízdného.„Tato mobilní aplikace bude zcela revoluční, právě proto, že cestujícím umožní přepravit se v Praze a Středočeském kraji pouze s mobilem, ve kterém bude krátkodobá jízdenka a v druhé fázi i dlouhodobý kupón. Samozřejmostí bude vyhledání co nejrychlejšího spojení a aktuálních informací z dopravy,“ uvedl tiskový mluvčí společnosti Operátor ICT Oldřich Buchetka.V nejbližších dnech dojde k představení mobilní aplikace společnosti Ropid, která bude poskytovat informace o dopravě a spojení v Praze a Středočeském kraji. Společnost Ropid bude kooperovat se společností Operátor ICT v oblasti získávání a aktualizace dat do připravované aplikace Lítačka.Mobilní aplikace Lítačka bude fungovat v rámci Multikanálového odbavovacího systému – projektu, jehož úlohou bude jednotný systém umožňující komfortní a moderní způsob odbavení cestujících hromadné dopravy v Praze a ve Středočeském kraji v rámci jednotného Integrovaného dopravního systému. Vedle karty Lítačka umožní používání dalších uživatelsky komfortních nosičů elektronických jízdenek – platebních karet, partnerských karet či mobilního telefonu. Jednorázové jízdenky bude možné snadno a rychle nakupovat či spravovat prostřednictvím právě již zmíněné mobilní aplikace. Spuštění aplikace Lítačka proběhne během příštího roku.